Article in Lithuanian: "Laimingi žmonės – kitokie žmonės/Happy people - different people"


Labai provokuojantis pasakymas, kad laimingi žmonės yra kitokie žmonės, bet tame yra tiesos. Pasaulyje yra du tipai žmonių: tie, kurie pasirinko būti laimingais ir tie, kurie pasirinko būti nelaimingais. Bet kuriuo atveju, laimė – tai ne likimas, sėkmė, fortūna, kiti žmonės ar materealūs dalykai. Laimingu žmogumi galima tapti ir viskas priklauso nuo Tavęs. Nesenai atliktas tyrimas atskleidė, kad Europiečiai yra laimingesni nei Amerikiečiai tik todėl, kad jie turi mažiau daiktų ir jiems jų reikia mažiau. Taigi laimė slypi ne daiktuose, o Tavyje, tavo mąstyme ir elgsenoje.



Viskas labai paprasta. Laimingi žmonės turi tam tikrus įpročius. Jie elgiasi skirtingai. Paklausk laimingo žmogaus ir jis tau pasakys, kad...
  1. Jie nelaiko pagiežos;
  2. Elgiasi su visais maloniai;
  3. Problemas mato kaip iššūkius;
  4. Išreiškia dėkingumą už tai, ką jau turi;
  5. Jų svajonės didelės;
  6. Nesijaudina dėl smulkmenų;
  7. Gerai atsiliepia apie kitus;
  8.  Niekada nesiteisina;
  9.  Džiaugiasi dabartimi;
  10.  Atsikelia tuo pačiu laiku kiekvieną rytą;
  11.  Nesilygina su kitais;
  12.  Draugus renkasi išmintingai;
  13.  Niekuomet nelaukia kitų pritarimo;
  14.  Klausosi;
  15.  Palaiko stiprius socialinius ryšius;
  16.  Medituoja;
  17.  Sveikai valgo;
  18.  Sportuoja;
  19.  Turi mažai daiktų;
  20.  Sako teisybę;
  21.  Turi savikontrolę;
  22.  Susitaiko su tuo, ko negali pakeisti.
Ilgas, bet labai teisingas sąrašas. Teisingas todėl, kad tai kiekvienam pasiekiami ir gyvybiškai būtini įpročiai, kurie padeda džiaugtis gyvenimu bei tapti laimingu. Skirk tam 21 dieną, kad visas šis sąrašas taptų tavo kasdienybe, o Tu taptum kitokiu žmogumi. Nepaisyk kitų nuomonės, nes visuomet atsiranda tų, kuriems tai atrodo kvaila, bet laimingi žmonės nepaiso kitų nuomonės ir pasiekia nuostabių rezultatų. Gyvenimas per trumpas, kad liūdėtum ir būtum nelaiminga!

Article in Lithuanian: "10 populiariausių kūno kalbos klaidų/10 most common body language mistakes"


Dirbu kompanijoje, kurioje mano bendradarbiai kasdien kalba kalba, kurios dar neišmokau, todėl norėdama suprasti, kas vyksta aplinkui, pasikliauju neverbaline komunikacija, kitais žodžiais įvardijama kūno kalba. Prieš tai rašytuose straipsniuose ją įvardijau kaip tikrai galingą įrankį, kuris padeda suprasti aplinkinių elgesį, bent jau man. Tačiau žinant, jog mūsų kūnas yra operuojamas mūsų limbinės sistemos bei veiksmų seka yra pasąmoningas procesas, dažnai nesuprasdamas mūsų kūnas parodo tai, ko visai nereikėtų aplinkiniams žinoti. Todėl akylai stebėkime ar:
-          Nevengiame akių kontakto;
Tuo atveju, kuomet sakai teisybę, nevenk žiūrėti į akis, nes taip nesukursi įspūdžio, jog negerbi pašnekovo ar meluoji.
-          Esi suglebęs;
Suglebęs kūnas negali nieko kito signalizuoti aplinkiniams, kaip, kad esi savimi nepasitikinti, žemos savivertės asmenybė, kuri neturi energijos, niekam.
-          Silpnai spaudi ranką;
Silpnas rankos paspaudimas simbolizuoja, kad esi silpnas žmogus, tačiau per stiprus rankos paspaudimas gali sukurti įspūdį, jog esi agresyvi asmenybė, todėl išlaikyk balansą ir ranką spausk tvirtai.



-          Kryžiuojame rankas;
Aš visuomet savo draugams ar draugėms liepiu atkryžiuoti rankas, kadangi taip yra sukuriamas barjeras, kuris simbolizuoja, kad esi uždaras, savi nepasitikintis ir kitų bijantis žmogus.
-          Žiūrime į apačią;
Šnekant prieš auditoriją, būtina vengti žiūrėjimo į apačią, priešingai, reikia palaikyti ryšį su auditorija, kitu atveju tu prarasi pagarbą ir galią, o auditorija nebeklausys tavęs.
Jei tai darai kasdienėje situacijoje, žmonės apie tave gali susidaryti įspūdi, jog nesijauti gerai ar esi drovus/-i.
-          Atsiloši;
Pokalbio metu atsilošdama/s sudarysi per didelį atstumą ir kitam pokalbio dalyviui parodysi, jog jautiesi nepatogiai, esi nesuinteresuota/s ar nesutinki su tuo, kas ką tik buvo pasakyta.
-          Nenusėdi vietoje ar lieti plaukus;
Jei pastoviai judėsi ir nenusėdėsi vietoje, žaisi ar liesi plaukus, sudarysi įspūdį, jog tu jautiesi nejaukiai ar turi energijos perteklių.
-          Neįsibrauni į kitų asmeninę erdvę;
Jeigu esi arčiau, nei per ištiestos rankos ilgį, prie savo kolegos/-ės, tai gali jai/-m sukelti nemalonų pojūtį ir ji/-s bus linkęs/-usi atsitraukti, o apie tave susidarys nuomonę, lyg būtum tas žmogus, kuris negerbia kito žmogaus bei peržengia visas asmenines kito žmogaus ribas.
-          Nuolatinis žiūrėjimas į laikrodį;
Žiūrėjimas į laikrodį ant sienos ar ant rankos, net jei ir žiūri pro šalį žmogui, kuris tuo metu kalba su tavimi, apie dave sudarys įspūdį, kad esi visiškai nesusidomėjęs/-usi apie tai, kas kalbama bei įdentifikuos tave kaip arogantišką žmogų.
-          Pastovus raukymasis ar rūsti išvaizda.
Susiraukęs veidas ar rūstus žvilgsnis dažnai yra netyčinis ir nesąmoningas emocijų parodymas, bet visiems aplinkiniams tai reiškia, kad esi nepatenkinta/-s ir nesutinki su tuo, kas ką tik buvo pasakyta.
Moteriškame kolektyve veido išraiškos bei prieš tai minėti gestai labai akivaizdžiai matomi. Vyrai nėra tokie ekspresyvūs, kaip moterys, todėl dažnai suprasti juos nėra sunku, tačiau moterys viską gali pasakyti ir be žodžių, todėl jei nori suprasti, ką kolegė, ypatingai toji, su kuria jūsų santykiai intensyvūs, sako ir galvoja apie tave, tiesiog stebėk jos kūną ir kūnas taps žymiai iškalbesniu įrankiu, nei žodžiai (o jie yra tam, kad pasakytume tai, ko kūnas niekuomet nesumeluos). Sėkmės!


Article in Lithuanian: "Palikai vaikiną realiame gyvenime? Palik jį ir online/You have just left the guy in the real life? Leave him online too"




Kažkas labai protingai pasakė: “Gera buvo vaikystėje, kai vienintelis dalykas, kuris galėjo būti sudaužytas - puodukas. Kai vienintelis dalykas, kurį galėjo skaudėti - nubrozdinti keliai. Kai visi atsisveikinimai baigdavosi žodžiais „iki rytojaus". Vaikystėje mes taip pat neturėjome interneto, bent jau mano kartos merginos tai tikrai, o dabar turime kone dvigubą gyvenimą: realų ir virtualų. Palikus vaikiną realiame gyvenime dar lieka virtualusis, kuris kartais toks slidus, jog paslisti tampa labai paprasta, bet padėkime sau žengdamos 5 žingsnius.
1.      TIK PO 24 VALANDŲ PAKEISK SANTYKIŲ STATUSĄ
Santykių ekspertė Diana Parkinson teigia, kad palaukus 24 valandas po išsiskyrimo priimami teisingesni sprendimai, nei tik išsiskyrus. Deja, merginų fiziologija niekada nepasikeis ir iš kūno su vandeniu, kaip šlakų, hormono estrogeno nepašalinsime, tačiau galime susigrąžinti blaivų protą jei leisime sau apsiprasti su nauju statusu ir tik vėliau leisti visam pasauliu sužinoti, jog esame atviros naujoms pažintims.
2.      IŠTRINK JUDVIEJŲ NUOTRAUKAS
Net ir 24 valandoms praėjus širdis dar vis dirba pakankamai aktyviai, o jei prisijungusi prie savo paskiros matysi judu laimingus vienoje iš praeities nuotraukų, širdies darbas suaktyvės dar labiau ir, deja, pašalinti širdgėlos nepadės. Todėl šalink tai, kas nereikalinga iš savo akių horizonto, nors puikiai žinai, kad nuotraukos kažkur giliai, kompiuterio atmintyje, vistiek gulės.
 3. NESEK JO ĮRAŠŲ...
Dar blogiau, neinformuok pasaulio apie tai, jog pasaulis dabar toks gražus, nors puikiai žinai, kad taip nėra. Kaip žinia, lazda turi du galus, o kartais ir labai aštrius, todėl stenkis atgauti gerą savijautą, o tai pastebės ir visi kiti.
4. UŽBLOKUOK JĮ, NES DRAUGAIS NIEKADA NEBŪSITE
Brunel universitete buvo atliktas tyrimas, kurio metu paaiškėjo, jog tie, kurie po išsiskyrimo vistiek bandė sekti savo ex, judėti yra priekį sekėsi žymiai sunkiau. Užblokuoti anketą - teisingiausias žingsnis. „Kuo greičiau, tuo geriau“ pataria tyrimo organizatorė dr. Tara Marshall.
5. NUSTOK IEŠKOJUSI JO VARDO, BET KUR!
Tu jį užblokavai, duok 5O ką dabar darai? Rašai jo vardą į paieškos laukelį? Nedaryk to! Geriausia, ką gali padaryti, parašyti draugei ir pasiūlyti susitikti ir nuveikti tai, kas atitrauktų tavo mintis nuo to, kas ką tik įvyko, o gal tiesiog išbėk pabėgioti. Juk pati žinai save, todėl palik kompiuterį nuošalyje ir pradėk naują gyvenimo etapą.

Dar niekam išsiskyrimas nebuvo lengvas procesas. O gal ir netiesa, kai kam tai nutiko, tačiau šių patarimų tikrai nereikėjo jai skaityti, tačiau gera žinia yra ta, jog dabar prasideda naujas, žymiai geresnis gyvenimo etapas, už kurį būsi apdovanota, jei džiaugsiuosi juo 100%. Būk laiminga, nes gyvenimas sukurtas džiaugsmui!