Honkonge dirbančio Allano Zemeno
susidomėjimą verslu paskatino asmeninė tragedija. „Mano tėvas mirė, kai
man buvo vos aštuoneri. Aš jo beveik neatsimenu“, – sakė A. Zemenas.
Netektis vyrą, be tėvo likusį su mama ir vyresne seserimi, paskatino
būti savarankišku nuo ankstyvo amžiaus, rašoma britų transliuotojo BBC
naujienų portale.
Vadovaujantis pavyzdžiu
Honkonge A. Zemenas įkūrė įmonę pavadinimu „Lan Kwai Fong Group“, kuri įžiebė to paties pavadinimo rajono naktinį gyvenimą. 2003 metais, verslininkas buvo paskirtas valstybės valdomo „Ocean Park“ pramogų parko vadovu. Verslininko teigimu, kiekvienos įmonės kultūra yra kuriama tų, kurie stovi prie jos vairo, todėl vadovas privalo rodyti gerą pavyzdį savo darbuotojams. „Dažniausiai geras pavyzdys perduodamas vertikaliai iš viršaus į apačią. Jei viršininkas geras – gera ir kompanija, jei situacija atvirkščia – verslui galiausiai nepasiseks“, – patirtimi dalijosi A. Zemenas. BBC teigimu, panašios nuomonės laikosi ir energiją tiekiančios kompanijos „Aggreko“ vadovas Rupertas Soamesas. „Žmonės daug akyliau žiūri, o ne klausosi“, – britų naujienų portalui sakė verslininkas. R. Soamesas teigė nesuprantantis viršininkų, kurie atleisdami darbuotojus pasakoja pasakas, kad įmonei viskas gerai. „Tarp tavo žodžių ir veiksmų turi būti aiškus ryšys, kitaip įmonės vidinė atmosfera ir kultūra kenčia“, – pasakojo verslininkas. Verslininkas pasakojo, kad galiausiai kiekvienas įmonės darbuotojas privalo būti pavyzdžiu kitiems. „Žmonės kur kas daugiau dėmesio kreipia į realius savo kolegų ir viršininkų veiksmus nei į vadybinę propagandą“, – sakė R. Soamesas.
Įgalina per atsakomybę
Tuo tarpu prekybos tinklo „Whole Foods“ vadovas Walteris Robbas BBC žurnalistams pasakojo, kad norint sukurti stiprią įmonės vidaus kultūrą, darbuotojams privalu suteikti daugiau atsakomybės. Sutikdamas su nuomone, kad viršininkas turi vadovauti rodydamas pavyzdį, pašnekovas pridūrė, kad įmonė turi būti formuojama joje dirbančių asmenų priimamų sprendimų pagrindu.
„Vadovai suteikdami galios kitiems, sukuria erdvę vešėti darbuotojų kūrybiškumui. Manau, kad mūsų, kaip vadovų, darbas yra užtikrinti, kad augant darbuotojų skaičiui, visus vienijantis įmonės laivas išliktų savo kurse“, – pasakojo W. Robbas.
Prieinamas vadovas
A. Zemeno nuomone, įmonės vidaus kultūra privalo būti panaši į šeimą, kitaip atsiranda santykių mechanizacijos rizika. Būtent todėl vadovas turėtų būti pasiekiamas kiekvienam darbuotojui, tačiau kartu – laikomas atsakingu už visus. „Kai darbuotojai supranta tokią tendenciją, kiekvienas jų gali veikti išvien su įmone ir rasti savo vietą, taip tik pagerindami aplinką ir efektyvumą“, – sakė verslininkas. Didžiausio Kinijos socialinio tinklo, turinčio 170 mln. aktyvių vartotojų, „Renren“ vadovas, Joe Chenas, BBC pasakojo sunkiai dirbantis tam, kad sukurtų tinkamą verslo aplinką. Pašnekovo įmonė darbuotojams praneša apie savo pusmečio planus ir tariasi su darbuotojais, kokie sprendimai turėtų būti priimti, o kokie ne. „Stengiamės su kolektyvu būti kuo atviresni“, – sakė J. Chenas.
Mylėk savo darbą
A. Zemenas žurnalistams pasakojo, kad kertinis bet kokios veiklos pamatas – meilė atliekamam darbui. Verslininko nuomone, geriausi rezultatai pasiekiami būtent tada, kuomet didžiuojamasi užsiėmimu. „Visada sakau savo darbuotojams, kad jei nemėgsti to ką darai – nepasilik čia“, – pasakojo A. Zemenas. Verslininkas, kaip ir pridera vadovui kuriančiam kultūrą pavyzdžio pagalba, teigė visa širdimi mylintis savo darbą.
No comments:
Post a Comment