Lithuanian article: "Kiekviena idėja verta milijono, bet nebūtinai litų/Every idea is worth million, but not only litas"



Nuotraukos autorius Tomas Urbelionis/BFL
© Baltijos fotografijos linija
2010 metų viduryje Elizabeth Varley ir Mike Butcher įgyvendino savo svajonę atidarydami „TechHub“ Londone, Anglijoje. Lygiai taip pat prieš šešerius metus San Franciske prasidėjo „HUB“ veikla. Tai vieta, kur įvairios kompanijos gali organizuoti savo renginius, konferencijas, o pradedantieji savo verslą – atrasti bendraminčių, dirbti, vykdyti projektus, daryti susitikimus su partneriais.
Kiekvienas iš mūsų turi įvairius poreikius ir skirtingai mąsto apie savo ateitį. Vieni baigę studijas ketina ieškoti darbo vietos didelėse kompanijose, kiti – kurti darbo vietas, dar kiti – gal tik dirbti sau. Galimybių yra apstu, tik ne visi mes apie jas žinome. Lygiai kaip daugeliui iš jūsų nežinoma „HUB“ veikla. Visai nenuostabu, nes tai yra nauja idėja, kuri, beje, jau turi šalininkų. Šis straipsnis nėra reklaminis skelbimas, kuris propaguoja „HUB“ veiklą. Tiesiog norime pasidalinti viena iš milijono galimybių, kaip ir kur galima vykdyti individualią veiklą.
HUB Vilniuje
Pasaulyje jau yra 400 centrų, kurie skatina bendradarbiavimą bei susibūrimą vienoje erdvėje, kurioje galima sutikti laisvai samdomų profesionalų. „Tai vieta, kuri skatina kūrybiškumą, bendradarbiavimą ir iniciatyvumą, suteikia galimybę dirbti komandoje ir visapusiškai tobulėti“, – teigiama „HUB Vilnius“ iniciatorių. 2010 metų spalio 29 dieną Šiaurės miestelio technologijų parke, Vilniuje atvėrė duris pirmasis „HUB“ Lietuvoje ir pasiūlė kitokį požiūrį į darbo vietą. Mums įprasta darbo vieta – biuro patalpos, stalas, kėdė, kompiuteris ir dar keli dekoracijai ar darbo patogumui skirti daiktai. Tuo tarpu „HUB“ siūlo mums įsivaizduoti kavinės su bevieliu internetu ir biuro derinį. Šis derinys sąlygoja galimybes būti unikaliu, apsuptam žmonių, nesuvaržytam, pripažintam. Grupė iniciatyvių žmonių jau šiai dienai yra subūrę penkiasdešimt „HUB“ narių, kurie dirba priimtinomis sąlygomis, tačiau jie vis dar laukia prisijungiant ir kitų. Vienu iš jų galėtum būti tu, studente, kuriam yra priimtina savarankiško darbo forma, o dirbti namuose tiesiog nepatogu.
HUB Kaune
HUB“ Kaune savo duris atvėrė 2011 metų vasario mėnesį Architektų namuose. Iniciatoriumi tituluotas Tomas Kažemėkas. Įžengus į šią erdvę pajunti, kad čia nėra jokių suvaržymų, gali jaustis jaunu ir iniciatyviu, kad ir kiek tau metų bebūtų. Svarbiausia – tai kuo puikiausia vieta tobulėjimui bei savo idėjų įgyvendinimui. Čia man teko užsukti, nes laimėjau mėnesio abonementą (besidomintys apie konkurso sąlygas galite pasiskaityti „HUB Kaunas“ „Facebook“ puslapyje). Supratau, jog tai kuo puikiausia galimybė imtis iniciatyvos ir daryti tai, ką esu suplanavusi.
„HUB Kaunas“ iniciatoriaus Tomo buvau labai šiltai sutikta ir pasveikinta tapusi nare, o mano išreikšta mintis dėl veiklos planų buvo pasveikinta su paskatinimu ją įgyvendinti su „HUB Kaunas“ pagalba. Nors aš šiuo metu apie savo veiklą pasigirti negaliu, tačiau verta pasakyti, kad jau 20 kauniečių tuo pasigirti tikrai gali. Kaip pavyzdį galiu pateikti „blogerius“, kurie čia rado vietą savo susitikimui. Nevyriausybinės organizacijos ketina čia įgyvendinti savo projektus, o akcija „Darom 2011“ liko dėkingi „HUB Kaunas“ bendruomenei už iniciatyvą ir pagalbą švarinant Kauną.
Kai nežinai nuo ko pradėti…
Nors ir subjektyvi nuomonė, tačiau neabejoju, kad „HUB“ iniciatyva gali tapti kuo puikiausia pradžia idėjų įgyvendinimui, kai kartais nežinai, kur eiti, ką daryti, kur kreiptis patarimo, nuo ko pradėti. Žinoma, kiekvienas atrandame savo laimę skirtingose situacijose, tarp skirtingų žmonių, o gal tiesiog skaitydami straipsnį, kuris generuoja idėją tolimesniam tobulėjimui.
Žinau, kad viso straipsnio metu nebandžiau paaiškinti, ką reiškia šis trijų žodžių junginys „HUB“, bet nepaaiškinsiu ir dabar, nes niekas dar to nepadarė. Paliksiu vietos kiekvieno jūsų fantazijai. Tegu ji būna mažas žingsnis link to, ką kiekvienas iš jūsų gali pasiekti baigę studijas. Juk galite sukaupti milijonus, tačiau nebūtinai litų, nes „tą valandėlę, kai imi daryti tai, ką nori, prasideda iš tiesų kitoks tavo gyvenimas“ (Richard Buckminster Fuller).

No comments:

Post a Comment